Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w środowisku "Gurt"

 


1 sierpnia 2010 r.


Program obchodów 66 rocznicy Powstania Warszawskiego
godz. 9.30 - Msza Św. w intencji żołnierzy IV Zgrup. AK “Gurt”w kościele p.w. Wszystkich Św. na placu Grzybowskim,

godz. 10.15 -  złożenie kwiatów przed tablicami upamiętniającymi walki o Warszawę, w podcieniach kościoła,

godz. 10.30 - złożenie kwiatów pod tablicą na gmachu przy Złotej 58 (od strony Al. Jana Pawła II), tam mieścił się szpital polowy i gdzie umierali nasi ciężko ranni koledzy oraz złożenie kwiatów pod tablicą pomnika “Czynu Zbrojnego Gurta”, w miejscu, na którym przed ekshumacją spoczywali zmarli od ran.


Podobnie jak w ubiegłych latach, osobom które będą chciały przejechać sprzed kościoła pod tablicę i pomnik na ul. Złotej, zapewnimy środki transportu.

godz. 16.00 - złożenie kwiatów na Powązkowskim Cmentarzu Wojskowym na płycie głównej kwatery IV Zgrup. “Gurt” i na pomniczku harcerzy 21 WDH i żołnierzy “Żbika” za płytą główną.

 

 Środowisko "Gurt"

przy ZPWGazetka Archiwum 2 Harcerskiej Baterii Artylerii Przeciwlotniczej "Żbik" - 66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wydanie specjalne 1 sierpnia 2010 roku.Tak było w 2010 roku


Wspólny obiad Powstańców z Gurta i seniorów z 21 WDH.

1 sierpnia 2010 roku


Msza Św. w intencji żołnierzy IV Zgrup. AK “Gurt” w kościele p.w. Wszystkich Św. na placu Grzybowskim.

Złożenie kwiatów pod tablicą na gmachu przy Złotej 58 oraz złożenie kwiatów pod tablicą pomnika “Czynu Zbrojnego Gurta”.

 
Złożenie kwiatów na Powązkowskim Cmentarzu Wojskowym na płycie głównej kwatery IV Zgrup. “Gurt” i na pomniczku harcerzy 21 WDH i żołnierzy “Żbika” za płytą główną.


Po oficjalnych uroczystościach Powstańcy i Seniorzy z 21 WDH odwiedzili groby Staszka Gromulskiego, Zbigniewa Barteckiego i Kazika Dziubałtowskiego. 

Zdjęcia wykonał Dymitr Grunduls i Jan Wawszczyk.