ARCHIWUM







Księga gości

Zapraszam wszystkich do wpisywania uwag i opinii korzystając z formularza

Komentarze


Stronę odwiedzili i pozostawili komentarz:



Witam Pana, 

Szukając informacje o ojcu z czasów Powstania Warszawskiego trafiłem na stronę http://www.2hbap.waw.pl

Chciałem dosłać zdjęcie ojca, "Soplica" - Różycki Jerzy,  i dodać drobne sprostowanie; Tata zmarł w Londynie (dokąd trafił po II Korpusie) a nie w Warszawie.

W załączeniu jego zdjęcie z 1943r. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wspaniałą robotę.

 

Marek Różycki

2018-03-03


 


...przede wszystkim ! niezmiennie podziwiam pracowitość Pana Jana - Autora strony i Pasjonata TEMATU ale jednocześnie GRATULUJĘ owoców jakie owa pracowitość i pasja przynoszą a które podziwiać można na tejże stronie internetowej... Życzę więc dalszej owocnej pracy !

Pozdrawiam Małgosia Priebe
PS.
...Panie Janie myślę że Bohaterowie tamtych dni... którym dedykuje Pan swoją stronę są Panu wdzięczni :)

Małgorzata Priebe

2013-02-02


Panie Janie

z okazji Nowego Roku życzę zdrowia, pomyślności i kolejnych sukcesów wydawniczych - właśnie otrzymałam od Pana przesyłkę - gratuluję i serdecznie dziękuję za książkę! Pozdrawiam

Iwona Biegun

Kierownik Działu Dokumentacji i Biblioteki
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu
ul. Minorytów 3, 45-017 Opole
2012.12.31

 
Szanowny Panie Janku!

Jest Pan niestrudzonym i niesamowicie zaangażowanym kronikarzem oraz znawcą nie tylko tematu związanego z Powstaniem Warszawskim, ale także w ogóle z historią.Tylko co wysłałem Panu zdjęcia i uzupełnienie dotyczące Władka Pietrzaka,a już można wszystko przeczytać i zobaczyć w jego zaktualizowanym biogramie na stronie 2hbap. Bardzo serdecznie Panu dziękuję za tę mozolną i pełną pasji pracę dokumentalisty. Prowadzona przez Pana strona internetowa może służyć za wzór rzetelności, wiarygodności oraz prostoty w znajdywaniu potrzebnych informacji. Cieszę się również i z tego, że moje informacje jak i zdjęcia mogły się Panu przydać w tworzeniu tej strony. Pamiętam również okazaną przez Pana pomoc, przy szukaniu przez moją osobę informacji na temat Andrzeja Huskowskiego. Zasługuje Pan na jak najszczersze i wielkie podziękowania.Tak familiarnie pisząc to jest Pan SUPER GOŚĆ! Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystko co Pan robi i pomoc jaką sam od Pana doświadczyłem. Pozdrawiam serdecznie!

Juliusz Madaliński

2012-12-26


 

Opracowanie, bieżąco rozwijane i uzupełniane, jest wzorcowym dziełem zasługującym na najwyższe uznanie zarówno co do formy jak i treści. Chwała Autorom za Ich trud i poświęcenie by uchronić od zapomnienia ten skrawek historii.

Janusz Preyss

2012-08-14

"HISTORIA jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia."

Cyceron


Naród bez historii jest jak roślina bez korzeni... dlatego chwała ludziom takim jak Pan Jan Wawszczyk, którzy swą bezinteresowną działalnością zachowują od zapomnienia to co najcenniejsze... Jednocześnie podziwiam mrówczą pracę autora tejże strony internetowej dzięki której owo archiwum powstaje... Gratuluję tego co już udało się tu osiągnąć i życzę zapału do tego aby powstawał ciąg dalszy... POZDRAWIAM SERDECZNIE :)

Małgorzata Priebe

2012-05-29



Wspaniale przygotowana strona. Znalazłem ją przypadkowo szukając informacji o oddziale artylerii p-lotniczej "Żbik". Jestem synem Ryszarda Barcikowskiego pseudonim "Barski", "Piskorz" i szukałem bliższych informacji o tej działalności konspiracyjnej mego ojca. W zbiorach zdjęć robionych przez niego w 1942 roku jest kilka, na których są jego dwaj przyjaciele - Konrad Gruszczyński i Antoni Reński. W galerii zdjęć Konrada Gruszczyńskiego nie ma tych zdjęć, jestem gotowy przekazać kopie tych zdjęć rodzinie, a może wzbogacą też niniejszą stronę. Pozdrawiam Krzysztof Barcikowski.

 Barcikowski Krzysztof

2012-02-20



Bardzo dziękuję za możliwość zapoznania się z historią 2HBAP "Żbik". Szukałem informacji o Andrzeju Huskowskim lub jakiejkolwiek jego fotografii lub zdjęcia z nim związanego. Uzupełniam biografię związaną z rodziną mojej babci i wiem, że Andrzej był synem płk.Feliksa Huskowskiego i Marii z Nowakowskich. Rodzice Andrzeja ślub wzięli dn.01.03.1924 r.. Ojciec Andrzeja płk.Feliks Huskowski s.Wiktora na początku wojny dostał się do niewoli sowieckiej. Zginął zamordowany przez NKWD w Charkowie lub Starobielsku w 1940 r. Dnia 09.11.2007 r. został pośmiertnie mianowany przez Prezydenta RP L.Kaczyńskiego na stopień gen.brygady. Andrzej Huskowski urodził się chyba w 1925 r. Jako ciekawostkę mogę podać, że obecne gimnazjum i liceum im. N.Żmichowskiej gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą harcerzom i żołnierzom AK jest trochę związane z osobą Andrzeja. Jego pra-pra babka Lilia Żmichowska była rodzoną siostrą patronki szkoły,czyli Narcyzy Żmichowskiej. Za każdą informację o Andrzeju lub za jakiekolwiek zdjęcie Andrzaja byłbym bardzo wdzięczny, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to prośba prawie niemożliwa do zrealizowania. Serdecznie pozdrawiam.
 

Juliusz Madaliński

2011-12-06



/rozmowa o. Antonio Spadaro, „Civiltà Cattolica”, tłum. Paweł Bravo i o. Kasper Mariusz Kaproń, Leczmy rany, „Tygodnik Powszechny”, nr 39, 29 września 2013./

"...Człowiek tworzący kulturę musi tkwić w kontekście, w jakim działa i nad jakim prowadzi namysł. Stale czyha na nas niebezpieczeństwo życia w laboratorium. Nasza wiara nie jest wiarą-laboratorium, lecz wiarą-drogą i wiarą historyczną. Bóg objawił się jako dzieje, nie jako kompendium oderwanych prawd. Boję się laboratoriów, bowiem tam wyabstrahowuje się problemy i zabiera je do domu, żeby je udomowić, polakierować, poza ich kontekstem..."        /Papież Franciszek/

Szanowny Panie Janie !

PROSZĘ NIE USTAWAĆ W DRODZE... i kontynuować to pięknie rozpoczęte dzieło (jakim niewątpliwie jest ta strona internetowa) dla przyszłych pokoleń Polaków !

Życzę Panu WYTRWAŁOŚCI oraz ZDROWIA i SIŁ...

Małgorzata Priebe

2015-02-28