ARCHIWUM







Stan osobowy 2 Harcerskiej Baterii Artylerii Przeciwlotniczej w czasie Powstania Warszawskiego.


Bartecki Zbigniew "Lubicz", bombardier
Bazylewska Józefa "Ziutka" "Ziuta"
Bielakowski Zygmunt "Jung", kapral
Bieńkowski Jerzy "Rudzki", kpr. z cenzusem
Biesiekierski Antoni "Biernacki" "Sten", kapral
Biliński Zbigniew "Bill", ppor.
Błażyński Tadeusz "Świda" "Ładosz", z-ca d-cy plutonu, plut.z cenz.
Bobrowska Wanda "Wanda", łączniczka
Bogdanowicz Jerzy "Hercuń", szef baterii, ppor. 
Bogdanowicz Stefan "Malicki", z-ca d-cy, plut. z cenzusem
Boreński Ryszard "Ryś", obs.- łącz.
Boruch Anna "Warska", łączniczka
Bóbr Adam "Jaxa", d-ca plutonu, kpr.pchor./ppor.
Bromke Adam "Karski", kanonier
Buliński Michał "Brochwicz",  bombardier
Czałbowski Andrzej "Kruk", d-ca (patrolowy) SOA
Czekalski Czesław "Trzciński", kapral
Czerwiński Marcin "Smugoń", kpr. z cenz.
Czuba Jerzy "Zawisza", kanonier
Dąbkowski Włodzimierz "Michał Romer", d-ca, ppor.
Dąbrowski Andrzej "Tygrys", obs.- łącz.
de Phull Anna "Rzewuska", łączniczka
Dominikowski Maciej "Maciek", kanonier
Drewniak Mirona "Wisła" "Wisełka" sanitariuszka
Dziubałtowski Kazimierz "Tomek", k-dt Żbik-a, z-ca d-cy Bat., plut. pchor.
Dzwonnik Ryszard "Kazan", kanonier
Eysymontt Janusz "Szczerbina", obs.- łącz.
Filipowicz Maria "Kierska", łączniczka
Fortuński Jan "Jordan", kanonier
Gawlik Stanisława "Stenia", sanitariuszka
Glass Irena "Kim", łączniczka , st. strz.
Głuchowski Ryszard "Jaworzak", kanonier
Głuchowski Zdzisław "Świr", obs.- łącz.
Górska Aniela "Batys", łączniczka
Gromulski Stanisław "Ruskin", d-ca, kpr. pchor.
Gruszczyński Konrad "Biernacki", kanonier
Herdin Juliusz "Jawor", kpr. z cenz.
Jakimowicz Andrzej "Szyper", kapral
Janczewski Witold "Sowa", kanonier
Jasiukowicz Halina, łączniczka
Jezierska Maria "Bogdańska", k-tka sanitariuszek, kpr.
Jezierska Teresa "Pilawa", łączniczka
Kamać Krystyna "Szafrańska", sanitariuszka
Klimowicz Zygmunt "Neron", z- ca d-cy, sierżant AL.
Kostecki Włodzimierz "Lalek", sierżant
Kottas Alicja "Ligocka", łączniczka
Kotuniak Tadeusz "Tyka", kanonier, łącznościowiec
Kowalski Kazimierz "Suryn", kpr. z cenz.
Kozłowska Wanda "Tekla", łączniczka
Królikowski Oskar Janusz "Zawadzki", bombardier
Królikowski Waldemar "Bronisz", kanonier
Kruk – Strzelecki Jerzy "Marek" bombardier
Kurus Piotr "Mauser", kanonier
Leskiewicz Anna "Orlicz", k-tka łączniczek, kpr.pchor.
Lewandowicz Marcin "Mosiądz", obs.-łącz.
Lewandowski Maciej "Michał", kanonier
Lipnicki Ryszard "Łęcki", kanonier
Lisowski Wacław "Wańka", kanonier
Liwanowska Janina "Lubicz", sanitariuszka
Loga Halina "Średzka", łączniczka
Loga Irena "Modrzewska", łączniczka
Lubarski Aleksander "Dryświaty-Modrzewski", kanonier
Łączyński Marian "Orlik", z-ca d-cy, plutonowy
Łęcki Zdzisław "Benet", bombardier
Łopacieńska Hanna "Bagerska"
Łyżwiński Henryk "Czarny", d-ca sekcji, sierżant
Makarczyk Wacław "Sokół", obs.- łącz.
Maliszewska Stefania "Jędrzejewska", sanitariuszka
Martyński Zbigniew "Gruda", kanonier
Mieszczański Andrzej "Hetman", obs.- łącz.
Miks Nina "Wadwicz", łączniczka
Milko Irena "Inka", łączniczka
Moszczyński Jerzy "Kmicic", bombardier
Mundkowska Jadwiga "Dina Pękałówna", sanitariuszka
NN Aleksander "Babinicz", kpt. Radziecki
NN "Longin" "Longinus", kanonier
NN "Łącz", kanonier
NN "Orska", łączniczka dowództwa
NN "Roman", członek ŻOB
NN (Skowron) Zdzisław, kanonier
NN Stanisława "Janka?" "Jankowska?", sanitariuszka
NN "Zygmunt", hydraulik?
Ochnio, tokarz?
Osiński Piotr "Kaczanowski", d-ca plutonu, kpr.pchor./ppor.
Paczkowski Tadeusz "Czeremosz", obs.- łącz.
Piotrowska Lucyna "Boj",łączniczka, st. strz.
Preyss Janusz "Kowalski", kanonier 
Psarski Wojciech "Nałęcz", bombardier
Rakowiecki Zygmunt "Rola", bombardier
Rakowski Kazimierz "Świteź", kanonier
Rażniewski Andrzej "Krzycki" "Pożoga-Romer", d-ca , kpr.pchor.
Reinhard Barbara Danuta "Tancred", łączniczka
Różycki Jerzy "Soplica", kanonier
Rutkowski Kazimierz "Korcz", bombardier
Rzymowski Julian "Roma", bombardier
Semerau-Siemianowska Bogna "Grzymała", łączniczka.
Siekierski Sławomir "Frycz", kanonier
Sielużycka Grażyna, łączniczka
Skrzypińska Danuta "Walędzka", sanitariuszka
Skupieński Robert "Kretowicz", kanonier
Słomczyński Leonard "Rydz", kanonier
Smardzewski Juliusz "Cezar", bombardier
Sośnicki Jerzy "Sikora", kanonier
Stefanowicz Albert "Halicz" kanonier
Sturgólewska Maria "Poręba", łączniczka
Szarras Henryk "Sulima", bombardier
Szarras Wojciech "Sęk", kanonier
Szczepański Zdzisław "Żuk", d-ca, ppor.
Śliwowski Zbigniew "Hobo", kanonier
Tatarkiewicz Elżbieta "Żabska", patrolowa,kpr.
Twarowski Wacław "Bochenek", bombardier
Urbański Jan "Borowski", bombardier
Wewiórska Janina "Zawadzka", łączniczka
Wiśniewski Bogdan "Dorant", kanonier
Wiśniewski Stanisław "Wist", d-ca plutonu, kpr. z cenz.
Włodzimirska Teresa "Kowalska", łączniczka
Wołowski Tomasz "Sum", obs.- łącz.
Wójtów Lesław "Lew", z-ca d-cy, ppor.
Zabłocka Anna "Orwid", sanitariuszka
Zarembina Maria
Zarembski Klemens "Szczepaniak", szef warsztatu
Zbucka Jadwiga "Buńka" sanitariuszka
Zieliński Wiesław "Jastrzębski", kanonier